Audi триумфира в шестте часа на Бахрейн

Audi спечели последното състезание за сезона в Световния шампионат за издържливост. На пистата в Бахрейн се представи отлично пилотския състав с номер 8 – Лукас Ди Граси, Оливър Джарвис и Лоик Дювал.

a1611782_full

След като стартира от първата позиция, екипът на Audi доминираше изцяло и успя да грабне първата си победа в WEC от месец май насам. На второ място финишираха други представители на отбора от Инголщат – Беноа Трелюе, Марсел Феслер и Андре Лотерер, а третото място бе за екип номер 1 на Porsche с Тимо Бернхард, Брендан Хартли и Марк Уебър. Последният от изброените пилоти прекрати своята кариера след осем победи в състезанията с протитипи и една световна титла.

wec-bahrain-2016-race-winners-8-audi-sport-team-joest-audi-r18-lucas-di-grassi-loic-duval

Това бе последното състезание и за легендарният ръководител на Audi – д-р Волфганг Улрих. Германецът се пенсионира на 66-годишна възраст, след като започна още през 1993 година.

При последната надпревара в Бахрейн, ключов момент бе вдигнатият жълт флаг 3 часа преди края, поради повреда в Aston Martin 98 и Aston Martin 97. Единствено екипажът на Audi 8 влезе в бокса и пое риска да има нужда от допълнителено презареждане на финала, но благодарения на изключително бързото и предпазливо каране на Ди Граси и Дювал, стратегията проработи. По този начин всички лидери в състезанието завършиха с шест влизания в бокса, а само победителите бяха със седем.

audi-team-bahrain-2016

В LMP1 световни шампиони станаха пилотите на Porsche номер 2 – Марк Лийб, Ромен Дюма и Нийл Яни, а в GTE Pro – екипажа на Aston Martin 95 – Ники Тийм и Марко Сьоренсен.