Себастиан Буеми победи в Париж

Шестото състезание от Формула Е се проведе в Париж. В центъра на френската столица триумфира пилотът на Renault e Dams Себастиан Буеми и с това той вече има 132 точки в класирането. След него финишираха Хосе Мария Лопес и Ник Хайдфелд.

В началото Буеми бе заплашен от местният пилот Жан-Ерик Верн, който последствие сбърка и се удари в предпазната стена. Стартиралият 13-ти Лукаш ди Граси също не се представи особено добре в надпреварата – блъсна се с Антонио Феликс да Коща и логично получи наказание от преминаване през бокса, което го остави последен в колоната, а 3 обиколки преди края се сблъска и с предпазната стена, което сложи край на състезанието за него. Той се опита да си спечели 1 точка за най-бърза обиколка, но и това не му се получи, след като Сам Бърд записа по-добро време. Ди Граси остава втори в класирането с 89 точки.

Следващият кръг на Формула Е ще се проведе на 10 и 11 юни в Берлин.

Автор: Емануила Гавраилова